Calvin Klein K1U21120 Gent Concept ck K1U21120

Kolejny model z męskiej palety Calvina Kleina charakteryzuje się owalną kopertą zbliżoną kształtem do prostokąta. Koperta to wyrób ze stali niepowodującej podrażnień i alergii. Jest to najwyższej jakości stop, który dzięki temu iż został wypolerowany odporny jest na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne. Szkiełko pokrywające tarczę to mineralnie utwardzane szkiełko krzemowe.

Jeśli chodzi o pasek to został on wytworzony z wysokiej jakości skóry cielęcej. Jest to miękka skóra naturalna, która również nie powoduje ani uczuleń ani podrażnień u użytkownika. Zapełnia pełny komfort użytkowania i wygodę noszenia. Pasek zapinany jest za pomocą mocowania motylkowego, przez co na pewno nie rozepnie się przypadkowo. Sam pasek jest czarny przez co prezentuje się z klasyczną elegancją.

Tarcza jest srebrna i wskazania godziny odczytywane są dzięki indeksom. To znane od lat rozwiązanie dzięki któremu czytelność zachowana jest niezależnie od warunków atmosferycznych i pomieszczenia w którym się znajdujemy.